فروشگاه تیتانیوم و نقرهفروشگاه زیورآلات پارسیان

- برای مشاهده تمام مقالات موجود در سایت و استفاده از تالار گفتمان لطفا با نام کاربری خود وارد شوید در صورتی که عضو نیستید < اینجا > کلیک کنید.


ماتریس SWOT چاپ ارسال برای دوستان
(14 :مجموع راي ها)
نوشته شده توسط پیمان تورینی   
عنوان مقاله ماتریس SWOT

نام نویسنده

پیمان تورینی

پست الکترونیکی

671e9cbdba9d0e24015512e1a0ccedb6

حجم فایل

203 کیلو بایت

دریافت مقاله

دریافت مقاله

کلمات کلیدی مقاله :
بررسی عوامل داخلی(internal evaluation),بررسی عوامل خارجی(external evaluation), قدرت ها (Strengths), ضعف ها(weaknesses),فرصت ها(opportunities),تهدیدها(threats)

چکیده مقاله :
در دنیای امروز داشتن قدرت تجزیه و تحلیل بالا یکی از عوامل مهم در رسیدن به اهداف یک سازمان و رمز موفقیت بسیاری از پروژه ها به حساب می آید. تعیین استراتژی مناسب و به تبع آن تجزیه و تحلیل صادقانه و پیشبینی عوامل خارجی تضمین کننده موفقیت و بیشترین بهرهوری یک سازمان است.مشخص شدن استراتژی مناسب می تواند با توجه به شرایط یک سازمان آنرا به بیشترین حد موفقیت هدایت کند و یا در شرایطی حیاتی سازمان را از ورشکستگش و شکست برهاند. رمز موفقیت بسیاری از سازمان ها و پروژه های مدیریتی می تواند تجزیه و تحلیل صخیخ منابع موجود داخل(قدرت ها و ضعف ها) و بررسی موقعیت های خارجی (فرصت ها و تهدید ها) باشد. در این مقاله ابتدا به معرفی ماتریس SWOT پرداخته ایم و سپس عوامل موثر در تهیه این ماتریس به همراه مثال تجاری شرکت انیمیشنی Pixar در ساخت کارتون Finding Nemo را به بخث گذاشته ایم. در نهایت استراتژی های مربوط به این ماتریس را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

Creative Commons License
کلیه مقالات پایگاه علمی همکلاسی تحت مجوز Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License منتشر می‌گردد.

Template Designed by : Template Design Workshop
Template name : Hamkelasy Template
Designed by : Template Design Workshop

Template Design Workshop offers professional web templates, flash templates and other web design products available for immediate download.

PictoFX Multimedia Design Group Medium Blog Template Design Workshop
pictofxt